Paweł Deląg zagra „Hubala”. Pasuje do roli?

Artykuł na stronie fakt.pl

Na Podkarpaciu trwają zdjęcia do etiudy według scenariusza Jacka Komudy, którą reżyseruje Grzegorz Bogaczewicz. Główne role w filmie o majorze Henryku Dobrzańskim „Hubalu” grają Paweł Deląg (45 l.) i Marcin Troński (61 l.).

Aktorzy w filmie grają za darmo. – Pomysłodawcami etiudy były trzy instytucje: Fundacja Ułani Króla Jana, nasz przyjaciel, z którym współpracujemy przy różnych projektach – pisarz historyczny Jacek Komuda i Grzegorz Bogaczewicz z Agencji Reklamowej Bogaczewicz, który też jest ułanem i fascynatem koni i historii – wyjawia Sławomir Kwoka z podkarpackiej Fundacji Ułani Króla Jana.

– Jeżeli to nam wyjdzie i etiuda będzie miała wartości artystyczne, mamy ambicje, by był to zaczątek do walki o film pełnometrażowy – zdradza dalej. Niestety na przeszkodzie stoją pieniądze.

– „Hubal” docelowo będzie kilkunastominutową etiudą, którą chcemy pokazać na festiwalach filmów niezależnych. Chcemy nim zwrócić uwagę widzów, ale także instytucji i sponsorów, bo jeśli Hubal się spodoba i zostanie dobrze przyjęty, marzy nam się pełnometrażowy film fabularny. Niestety, produkcja takiego filmu historycznego jest bardzo kosztowna, to ok. 4–5 milionów złotych – dodał w serwisie biznesistyl.pl Grzegorz Bogaczewicz.

Przypomnijmy, że jeden film o majorze Henryku Dobrzańskim już jest. W 1973 roku „Hubala” wyreżyserował Bohdan Poręba (†80 l.). W tytułową rolę wcielił się Ryszard Filipski (81 l.). Obok niego zagrali także: Małgorzata Potocka (62 l.), Tadeusz Janczar (†71 l.), Emil Karewicz (92 l.), Zygmunt Malanowicz (77 l.) i Stanisław Niwiński (†70 l.).

https://www.fakt.pl/hobby/filmy/pawel-delag-zagra-hubala-powstaje-film-o-hubalu/brrzvvb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *