Rusza kampania reklamowa województwa podkarpackiego

Artykuł na stronie money.pl


Prawie 300 tys. zł kosztować będzie kampania promująca województwo
podkarpackie. W jej ramach w największych stacjach telewizyjnych prezentowany będzie spot
reklamowy, który podkreśla innowacyjny charakter regionu.

Jak powiedział PAP rzecznik marszałka województwa podkarpackiego Wiesław Bek, klip powstał w trzech wersjach językowych, oprócz polskiej, także w angielskiej i niemieckiej.

„Za sam 30-sekundowy spot reklamowy zapłaciliśmy 63 tys. zł. Z tej kwoty ponad 53 tys. zł stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego, ponad 5 tys. zł pochodzi z budżetu państwa, reszta to wkład urzędu” – dodał.

Także sama kampania (koszt prawie 300 tys. zł), w znacznej części finansowana jest ze środków unijnych – ponad 253 tys. zł. Reszta to pieniądze z budżetu państwa i województwa.

Agencja, która wykonała spot przygotowała również jego wersję w 3D; urząd marszałkowski nie zapłacił za tę wersję ani złotówki. Jak powiedział PAP właściciel agencji Grzegorz Bogaczewicz, jest to forma autopromocji firmy.

„To chyba pierwsza w kraju reklama województwa wykonana w tej technologii. Klip w 3D można zobaczyć w internecie na stronie Youtube, potrzebne są do tego oczywiście specjalne okulary” – dodał.

Bogaczewicz podkreślił, że reklama ma pokazywać region jako miejsce innowacyjnych technologii oraz atrakcyjne dla turystów. Stąd w klipie pojawiają się zarówno Bieszczady jak i np. śmigłowiec Black Hawk, produkowany z zakładach PZL Mielec.

„Ujęcia kręciliśmy m.in. na Połoninie Wetlińskiej w Bieszczadach. Musieliśmy wywieść na górę ponad 200 kg sprzętu potrzebnego do nakręcenia tej sceny. Przez kilka nocy spaliśmy pod gołym niebem, czekając na bezchmurne niebo i gwiazdy” – dodał.

Kolejne sceny przedstawione w spocie rozgrywają się m.in. we wnętrzu statku kosmicznego; w klipie widzimy także naukowców z Politechniki Rzeszowskiej oraz lot szybowca nad Bieszczadami.

Cały klip trwa 30 sekund. Prezentowany będzie m.in. w TVP 1, TVP 2, TVN 24 oraz Polsat News. Kampania promująca Podkarpacie potrwa do końca listopada br. (PAP)

https://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/pap/artykul/rusza;kampania;reklamowa;wojewodztwa;podkarpackiego,158,0,925598.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *